Socialinės medijos yra pati parankiausia vieta pasiekti savo klientus daugumai verslų. Tačiau, kaip išsiskirti ir užsiimti savo vietą klientų dėmesio rate? Tam gali padėti video naudojimas. Šiame blogo įraše dalinuosi 5-iais žingsniais, kaip potencialiai galite kurti efektyvesnį video turinį savo socialinėms medijoms.

1. IEŠKOKITE TĘSTINUMO – KURKITE RUBRIKAS

Ką kurti? Juk galvoje tiek idėjų, tiek galimybių. Kaip išsirinkti? Atsakymas, kuris gali Jums padėti – kurkite rubrikas, serijas, ieškokite tęstinumo.

Rubrikos leidžia žiūrovui pajausti tam tikrą ritmą, kuriuo jis gali tikėtis video turinio iš Jūsų. Jei kiekvieną ketvirtadienį Jūs kalbinate savo srities ekspertą trumpame 3 minučių video apie interjero dizaino sprendimus, sekėjai žino, kad jei jiems nėra įdomus pamatų liejimas, ketvirtadienį jie gaus būtent tai, ko nori trečiadienį. Rubrikos taip pat padeda pasiekti platesnę auditoriją ir ją prisijaukinti tolimesniems video projektams. Pagalvokite, juk jei jau žiūrite vieno pašnekovo kuriamą rubriką, tai kodėl nesuteikus šanso ir nepažiūrėjus, ką gi dar kuria šis asmuo. Taip kyla milžiniškos „dinastijos“, kai, tarkime, Youtube kanalas, pradėjęs nuo kompiuterinių žaidimų, pradeda kurti podcast’ą,, gyvenimo būdo vlog’us ir net filmus.

Savo turinio kūrimo skaidymas į rubrikas taip pat yra itin didelis palengvinimas pačiam autoriui, kadangi rubrikos susiaurina spektrą, kuriame tenka ieškoti kassavaitinių idėjų.

Kaip atrasti savo rubrikas? Šis žingsnis, žinoma, nėra lengvas, bet jis yra labai paprastas, nes Jums tereikia testuoti. Kaip ir versle, pradžioje yra rekomenduojama sukurti, taip vadinamus MVP (minimum viable products), kai minimaliais resursais yra sukuriami testiniai variantai. Paviešinus 2, 3, 4 ar 5 rubrikas labai greitai paaiškės, kuri sulaukia didesnio dėmesio. O tada atsirinkus vieną ar kelias – belieka dėti visas pastangas į jų palaikymą bei tolimesnį vystymą.

2. ĮTRAUKITE ŽIŪROVĄ

Leiskite žiūrovui dalyvauti dialoge. Bet koks pasirodymas prieš kamerą, bendravimas su savo auditorija yra gąsdinantis žingsnis. Dauguma žmonių turi šią baimę ir su ja kovoti yra tik vienas įrankis – pradėti. Todėl imkitės ir pradėkite jau šiandien. Prisiminkite, kad kiekvienas žmogus daugiausia galvoja apie save, ne apie tai, kaip JUMS sekasi šnekėti į kamerą. Tad įtraukite savo žiūrovus į dialogą, Jūsų žiūrovai gali patapti dalis Jūsų kuriamo turinio. Skatinkite dalyvavimą, bendraukite, klauskite, ką jie nori matyti Jūsų kuriamuose video.

3. KURKITE VERTĘ

Galvokite apie tai, kaip galite sukurti maksimaliai didelę naudą savo potencialiems klientams. Todėl kurkite kuo lengviau “suvartojamus” informacinius paketus ir švieskite žiūrovą taip, kad jis pasijaustų protingesnis, nei buvo iki tol. Ši video turinio kryptis yra itin sėkminga, ir tą lengva pastebėti žvelgiant į tai, kiek online galime rasti „how-to“, „tutorial” ir „7 būdai, kaip pasiekti kažką“ tipo turinio. Atiduokite savo žinias, pasakykite viską, ką jiems reikia žinoti. Toks mentalitetas atveria visas duris į kliento širdį. Jei Jūsų klientai jausis, kad Jūs jais rūpinatės, jie pasitikės Jumis ir prireikus, kreipsis būtent į Jus. Be to, šis nusiteikimas nuima dalį streso nuo Jūsų pečių, nes video kūrimas staiga patampa ne MANO pasirodymu, o mano KLIENTO praturtinimu.

4. ATVERKITE UŽKULISIUS

Atidirbtos ir iššlifuotos rubrikos yra puiku. Rubrikos yra tarsi stuburas, kurį palaikant – laikosi visas organizmas. Tačiau karts nuo karto pradžiuginkite savo sekėjus ir užkulisinėmis akimirkomis. Atverkite užuolaidas ir parodykite, KAIP Jūs visa tai darote. Kas yra Jūsų komanda, kaip gyvenate ir kuom džiaugiatės. Prisidedant prie antrojo punkto, užkulisių atskleidimas yra paprastas būdas parodyti daugiau ir užmegzti intymesnį ryšį su savo žiūrovais. Tam labai tinka šiuo metu itin populiarėjantis Live formatas, kadangi jis atveria duris Jums iškart reaguoti į žmonių reakcijas. O tuo tarpu žiūrovą yra lengviau sudominti tuo, kas vyksta DABAR, o ne vakar.

5. BŪKITE SAVIMI

Vienintelė priežastis, kodėl Jums reikia socialinės medijos komunikacijos (be galiausiai siekiamų didesnių pardavimų) – tai pasitikėjimo kūrimas. Žmogus yra sociali būtybė ir ji turi labai gerai sukalibruotą „bullshit radarą“. Jei Jūs būsite ne autentiški, jei meluosite, jei darysite tai, kas nėra Jums priimta, žiūrovas tai iškart pajaus ir pasitikėjimas Jumis kris. Jei kuriate video turinį asmeniškai nuo savęs, arba jei tai darote visos įmonės vardu, tai turite daryti natūraliu Jums būdu. Ir nors video kūrimas yra itin svarbus, planuodami turinį, turėkite omenyje, kad išlikti sąžiningam prieš žiūrovą vis tiek išlieka prioritetas.

Didžiausia kliūtis kurti video turinį socialinėms medijoms dažniausiai yra baimė kalbėti į kamerą. Ir tai yra natūralu. Bet kviečiu atsiremti į vieną nuostabų principą, kuris atveria daug durų veiksmui – DONE IS BETTER THAN PERFECT. Nesiekite perfekcionizmo, mokykitės kaskartą kurti vis geresnį vaizdo įrašą, bet kažkur pradėti turime visi. Ir kol esate nuoširdūs ir sieksite suteikti maksimalią vertę savo žiūrovui – Jūs gerame kelyje.

Tikiuosi, šie 5 būdai, kaip efektyviai kurti video turinį socialinėms medijoms Jums pravers. Giliai įkvėpkite, spauskite record ir atiduokite save. Sėkmės!

No responses yet

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *